Mehmet Pehlivan

1988 de Gediz Kütahya’da doğdu.
2006 yılında Gediz İmam Hatip Lisesinden mezun oldu.
2009 yılında Konya Kadınhanı Faik İçil M.Y.O Harita Kadastro Önlisans programından mezun oldu.Son sınıfta girdiği üniversite sınavında Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi İlahiyat Fakültesini kazandı.2011 yılında Afyonkarahisar’ın İhsaniye ilçesine bağlı Yaylabağı Kasabası’nda İmam Hatip olarak göreve başladı.İlahiyat Fakültesinden 2014 yılında mezun oldu. İlahiyat Fakültesiyle birlikte Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi derslerine devam etti. İşletme Fakültesinden 2015 yılında mezun oldu. 2018 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Din Sosyolojisi bölümünde “Sağlık çalışanlarına göre hastanelerdeki manevi destek ve rehberlik projesi uygulaması: Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Örneği” adlı yüksek lisans tezini savunarak mezun oldu.2019 yılında görevde yükselme sınavını kazanarak Din Hizmetleri Uzmanı oldu.Halen bu görevde çalışmaktadır. Çeşitli sempozyum ve kongrelerde sunmuş olduğu tebliğler vardır. Evli olan Pehlivan’ın, 2 evladı vardır.

KİTAPLARIM

Hastanelerde Manevi Danışmanlık adlı kitabım KDY yayınlarından çıkmıştır. Covid-19 salgınıyla mücadele ettiğimiz bu günlerde sizlerde hastalarımıza manevi yönden destek olmak ve bu konuda kendinizi geliştirmek için yaşadığımız tecrübeleride aktardığımız kitabımızı Kitapyurdu.com sitesinden temin edebilirsiniz…

Diyanet İşleri Başkanlığı Görevde Yükselme Sınavı (Yazılı ve Mülakata yönelik) Mevzuat Konu Anlatımı Kitabım; Şube Müdürü, Murakıp, Vaiz, Din Hizmetleri Uzmanı, Şef unvanlarına hazırlanmak isteyenler için kaynak teşkil ediyor. Ayrıntılı bilgi almak ve sipariş etmek için; Dizgi Yayınları.