2. Uluslararası Aile Sempozyumuna Katıldık

Aile kurumunun önemini ve günümüz toplumundaki yerini ele alan 2. Uluslararası Aile Sempozyumu, 10-11 Mayıs tarihleri arasında Gaziantep Üniversitesi Mavera Kongre ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. Sempozyum, İstanbul Aile Vakfı tarafından “Küresel Tehditler Karşısında Aile” ana temasıyla düzenlendi.

Sempozyuma, Türkiye’den ve yurt dışından alanında uzman akademisyenler, yazarlar, aile meselesine gönül vermiş şahsiyetler ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı. Yoğun katılımın olduğu sempozyumda, aile yapısını küresel ölçekte tehdit eden unsurlar, aile içi ilişkiler, aile ve eğitim, aile ve medya, aile ve hukuk gibi konular farklı disiplinlerden bakış açılarıyla ele alındı. 

Sempozyumda sunulan bildiriler ve yapılan tartışmalar, aile kurumunun karşı karşıya olduğu sorunlara ve bu sorunlara çözüm önerilerine dair önemli bilgiler sundu. Aile bireylerinin ve toplumun genelinin bilinçlendirilmesi ve aile kurumunun güçlendirilmesine yönelik adımlar atılması için sempozyumun önemli bir katkı sağlayacağı değerlendirildi.

“Transhümanizmin Penceresinden Aile” başlıklı tebliğimle 2. Uluslararası Aile Sempozyumuna katılım sağlayarak aile kurumuna olan desteğimizi gösterdik. Sempozyumda sunulan bildirileri dinleyerek, aile ile ilgili güncel gelişmelerden haberdar olduk. Ayrıca, diğer katılımcılarla fikir alışverişinde bulunarak ailenin güçlendirilmesine yönelik çalışmalarımızda yeni bakış açıları edindik.

Sempozyumun aile kurumunun önemini ve değerini vurgulaması ve bu konuda farkındalık yaratması bakımından önemli olduğuna inanıyorum. Ailenin toplumun temel taşı olduğunu ve bu nedenle korunması ve desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu vesileyle, 2. Uluslararası Aile Sempozyumunun düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

Yaptığımız Sunumu İndirmek İçin Tıklayın !

 

Print Friendly, PDF & Email

Bir yanıt yazın