Bu Camide Kitap Okuma Projesi Var

Afyonkarahisar’ın İhsaniye İlçesine bağlı Kızılay Madensuyu Camisi’nde “Kitap Okuyalım, Okuduklarımızı Paylaşalım” projesi gerçekleşiyor.

Afyonkarahisar’ın İhsaniye İlçesine bağlı Kızılay Madensuyu Camisi’nde “Kitap Okuyalım, Okuduklarımızı Paylaşalım” projesi gerçekleşiyor.

Proje hakkında bilgi veren Kızılay Madensuyu Cami İmam Hatibi Mehmet PEHLİVAN şunları ifade etti: “İstatistik verilere baktığımızda ülkemizde %94 gibi büyük bir oranda televizyon izlenirken, kitap okuma oranı ise maalesef ki %4,5’tir. Yine aynı istatistiğe baktığımızda bir Japon yılda 25 kitap okurken, bu durum Türkiye’de 6 kişinin 1 kitabı okuduğunu göstermektedir. Yaklaşık on ay önce “Kitap Okuyalım, Okuduklarımızı Paylaşalım” projesini uygulamaya geçirdik. Projemiz şu şekilde çalışıyor: Her Cuma farklı konulara değinen kitaplarımızı, dergilerimizi cemaatimize dağıtıyoruz. Cemaatimiz bu kitapları günde en az 15 dakika ailesiyle birlikte okuyup kitapta anlatılmak istenen mevzuları birbirleriyle hülasa ediyorlar. 1 hafta gibi sürede okudukları kitap bitiyor. Cuma günü geldiğinde yine farklı bir kitap dağıtıyoruz, aynı şekilde o kitap da bitiyor. Buradaki amaç, toplumda farkındalık oluşturabilmek. Bunu başardığımızı düşünüyorum. E-mail yoluyla kendilerine ulaşıp bize gönderdikleri kitaplardan dolayı çeşitli yayınevlerine, özellikle Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü ‘ne gönderdikleri dokümanlar,dergiler için ayrıca teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerine son verdi.

 

15.04.2019

Kaynak: Mihraphaber.com

Print Friendly, PDF & Email